Ви знали що таке спам насправді

що таке спам - Арт-Бро

Що таке спам і з чим його їдять

На питання що таке спам, виникає цілком стандартна для нас відповідь. Це індивідуальна розсилка рекламної інформації. Вона часто, відбувається незалежно від бажання одержувача. Цілком зрозуміле і не особливо приємне для нас слово.

Але як виявляється, спам це винахід не нашого електронного століття. У далекому 1936 році воно виникло як назва торгової марки. SPAM – це м’ясні консерви, американської компанії Hormel Foods, в характерній прямокутній банці. SPiced hAM (гостра шинка), хоча шинкою назвати це було складно. Самі виробники іменували продукт – гострий ковбасний фарш зі свинини.

Що таке спам в середині ХХ століття

Компанія була постачальником консервів в армії США і їх союзників під час Другої світової війни. Після закінчення війни залишилися величезні запаси на складах. Щоб збути залежаний товар, проводилася активна рекламна кампанія. Назву SPAM можна було зустріти всюди. Написи наносилися на автобуси, трамваї і фасади будинків. Газети і журнали, вітрини дешевих магазинів, радіопередачі – всюди був «спам».

Небачена за масштабами рекламна кампанія, намагалася донести до кожного споживача, що таке спам. І якщо у благополучних американців ця настирливість викликала негативну реакцію. То в післявоєнній Європі (особливо в Англії), SPAM затримався надовго. Але і тут, з ростом добробуту людей, його споживання йшло на спад.

Спам і англійський гумор

Несподіваний поворот в історії SPAMа стався в 1969 році. Популярна англійська комік-група «Монті Пайтон» випустила скетч з однойменною назвою.

Сенс полягав у тому, що в меню одного англійського кафе в складі всіх страв значився SPAM. Коли відвідувач просить подати їжу без SPAMа, йому пропонують блюдо де його трохи. Обурення героя тонуть в хвалебній пісні SPAMу, у виконанні хору вікінгів за сусіднім столом. Перший приклад «заспамленності» тексту. Протягом трьох хвилин слово SPAM вимовляється 108 разів. Так слово спам стало асоціюватися у всьому світі з настирливою рекламою небажаного продукту.

Знову про скетчі «SPAM” згадали в 1986 році. Американець Дейв Родес із завидною завзятістю рекламував фінансову піраміду в мережі Usenet (попередник інтернету). Він нескінченно дублював листи з докладною інструкцією і закликом заробити купу грошей. Докучливі тексти нагадали користувачам рекламу консервів «SPAM”.

Згодом слово «спам» стало прозивним, а саме явище набуло значного поширення в мережі. І зараз прикладається чимало зусиль для боротьби з ним. Ось такий от «SPiced hAM».

Про рекламу бізнесу ми писали в попередній статті.

Ви знали що таке спам насправді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *